W temacie kardiologii

serca, przy czym zgodnie z danymi liczbowymi przeważa migotanie przedsionków. Choroby zastawek serca, choroby mięśnia serca i zapalne choroby serca (zapalenie wsierdzia, zapalenie mięśnia sercowego) są rzadsze. Szczególnie powsze

W temacie kardiologii gabinet kardiologiczny cieszyn

Obok choroby niedokrwiennej serca i niewydolności

Obok choroby niedokrwiennej serca i niewydolności serca dużo miejsca we współczesnej kardiologii zajmują zaburzenia rytmu serca, przy czym zgodnie z danymi liczbowymi przeważa migotanie przedsionków. Choroby zastawek serca, choroby mięśnia serca i zapalne choroby serca (zapalenie wsierdzia, zapalenie mięśnia sercowego) są rzadsze. Szczególnie powszechne w Europie wady reumatyczne zastawek zeszły na dalszy plan. Podczas gdy w krajach rozwiniętych 1,5% zgonów z powodu chorób sercowo-naczyniowych ma związek z gorączką reumatyczną, w krajach rozwijających się udział ten wynosi 10-15%.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog


Kardiolog ? profilaktyka jest najważniejsza


Dzisiejsza medycyna, która mierzy się z wieloma problemami (w Polsce jest to w obecnych czasach przede wszystkim niedobór kadry pracowników) stawia na profilaktykę i szybkie wykrywanie chorób. Dzięki temu ma się możliwość wyeliminowania potencjalnego zagrożenia zanim jeszcze choroba się rozwinie i spowoduje w organizmie bardzo złe skutki. Warto o tym pamiętać każdego dnia także uprawiając sport, stosując odpowiednią dietę. Nikt nie zadba o nas, tak jak my sami. Z tym wiąże się także konieczność regularnego badania. Warto zapisywać sobie wizyty u lekarza, dentysty, kontrolować stan swojego organizmu. Tylko to da możliwość rzetelnej profilaktyki w kardiologii i innych dziedzinach medycyny.


Zakres wiedzy dotyczący tej choroby na

Kardiologia koncentruje się nie tylko na wrodzonych i nabytych chorobach serca, ale także zajmuje się naczyniami krwionośnymi. W zakresie zainteresowań kardiologów mieści się więc cały układ krążenia i tzw. choroby sercowo-naczyniowe (ang. cardiovascular diseases) obejmujące m.in. nadciśnienie tętnicze. Zakres wiedzy dotyczący tej choroby na przełomie XX i XXI wieku stał się jednak na tyle szeroki, że np. w Polsce wyodrębniono samodzielną specjalizację medyczną hipertensjologię.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog