Medycyna - ogólnie o instrumentach do badania

doskopami medycznymi prowadzone są w różnych częściach miast i miejscowości, a korzystają z nich głównie lekarzy i kierownicy przychodni. To oni najbardziej zainteresowani są posiadaniem dobrej jakości endoskopów. Jest to dla nich

Medycyna - ogólnie o instrumentach do badania

Miejsca sprzedaży endoskopów medycznych

Sprzedaż endoskopów medycznych prowadzona jest przez osoby zajmujące się sprzedażą różnego rodzaj narzędzi i urządzeń medycznych. Sklepy z endoskopami medycznymi prowadzone są w różnych częściach miast i miejscowości, a korzystają z nich głównie lekarzy i kierownicy przychodni. To oni najbardziej zainteresowani są posiadaniem dobrej jakości endoskopów. Jest to dla nich bardzo ważne, aby posiadane przez nich endoskopy mogły sprawnie wykonywać wszystkie przewidziane dla siebie funkcje. W przeciwnym razie lekarze nie będą w stanie dobrze wykonywać badań lekarskich. Dlatego bardzo chętnie korzystają oni z usług hurtowni z endoskopami medycznymi, w których mogą znajdować różnej wielkości endoskopy.


Kontrolowanie badań endoskopowych

Przeprowadzanie badań endoskopowych wydaje się być bardzo proste, jednak nie można zapominać o tym, że ich nieprawidłowe wykonanie może być bardzo szkodliwe dla pacjenta. Wobec tego należy stale kontrolować proces wykonywania badania endoskopowe. Tylko wówczas będzie można mieć pewność, że jego wykonanie pozwoli na ustalenie stanu zdrowia pacjenta i nie będzie dla niego uciążliwe. Obsługą badań endoskopowych zajmują się więc najwyższej klasy specjaliści, którzy dobrze znają się nie tylko na samym przeprowadzaniu tego rodzaju badań, ale również na objawach tych chorób, które mogą być powiązane z nieprawidłowym funkcjonowaniem różnych narządów wewnętrznych. Dzięki temu mogą oni w prawidłowy sposób wykorzystywać stwierdzony przez siebie stan zdrowia pacjenta.


zimnym źródłem światła czyli silną żarówką

Mimo tego endoskopia rozwijała się i zaczęto wprowadzać nie będące już sztywnymi rurami, a posiadające pewną giętkość (dzięki przegubom). Pierwszy prawdziwie giętki endoskop wprowadzili w roku 1932 Rudolf Schindler (1888-1968) i Georg Wolf (1873-1938). W roku 1940 Bruce Kenamore wyprodukował endoskopowe kleszcze biopsyjne do pobierania materiału do badań histopatologicznych. Opisane endoskopy opierały się na systemie soczewek i źródle światła w końcówce aparatu. Ograniczało to w znacznym stopniu giętkość aparatu i zakres możliwych badań. W maju 1957 Basil Hirschowitz na spotkaniu Amerykańskiego Towarzystwa Gastroskopowego w Colorado Springs przedstawił endoskop zbudowany z włókien światłowodowych z tzw. zimnym źródłem światła czyli silną żarówką położoną poza aparatem, której światło przewodzone było do obiektu badanego także poprzez światłowody. Otworzyła się nowa era endoskopii. Następnym krokiem było wprowadzenie w latach 90. XX w. videoendoskopów, gdzie rezygnuje się ze światłowodów na rzecz miniaturowej kamery CCD, umieszczanej na wprowadzanym do pacjenta końcu endoskopu.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Endoskopia