Kwestia dla prawnika. O prawie

onyKażdy ma prawo do obrony, tak stanowi litera prawa. Jednak co to oznacza w praktyce? Mniej więcej tyle co umożliwia oskarżonemu stawić się na rozprawie i przedstawić przed sądem dowody działające na jego korzyść w danej sprawie

Kwestia dla prawnika. O prawie kancelaria rybnik
Czasami prawie każdy potrzebuje prawnika, czy reprezentanta w sądzie. Niezależnie od naszej niewinności. Warto szukać: i wybrać dobrą dla nas kancelarię.

Sprawiedliwość i prawo do obrony

Każdy ma prawo do obrony, tak stanowi litera prawa. Jednak co to oznacza w praktyce? Mniej więcej tyle co umożliwia oskarżonemu stawić się na rozprawie i przedstawić przed sądem dowody działające na jego korzyść w danej sprawie.

W Polsce dostajemy obrońcę z urzędu, czyli po prostu pracownika sądu, który będzie ans bronił, jeżeli nie zgłosimy odpowiednio wcześniej swojego prawnika. Niestety koszty sądowe, które i tak już są spore, a do tego jeszcze osobna płatność dla adwokata może przerosnąć nie jeden budżet.


O wymaganiach zawodowych: Adwokat

Wymagania zawodowe
Adwokat może wykonywać swój zawód w zespołach adwokackich lub indywidualnie (także w formie handlowych spółek osobowych). Kandydat na adwokata musi ukończyć wyższe studia prawnicze, odbyć aplikację adwokacką, tj. praktykę w adwokaturze oraz zdać egzamin adwokacki. Osoby posiadające tytuł naukowy profesora lub stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie prawa są zwolnieni z konieczności odbycia aplikacji i zdawania egzaminu adwokackiego.

Zawód adwokata polega na świadczeniu pomocy prawnej, a w szczególności na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed sądami i urzędami. Adwokaturę stanowi ogół adwokatów i aplikantów adwokackich. Prawo wykonywania zawodu ma tylko ten, kto został wpisany na listę adwokatów przez okręgową radę adwokacką. W Polsce wpisanych na listę jest ponad 7 tys. adwokatów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Adwokat


Nieceniona pomoc prawnicza

W dzisiejszych czasach lepiej mieć swojego prawnika, zwłaszcza prowadząc swoją działalność. Ilość przepisów stanowiących o obowiązkach prowadzącego swoją działalność jest tak duża, że łatwo się w nich zgubić. Do tego dochodzą jeszcze opłaty i rozliczenia z ZUS i Urzędem Skarbowym.

Prawnik jest niezbędny przy tworzeniu i poprawkach w umowach zawieranych z klientami, tworzeniu regulaminów, poradach prawnych w kwestii problemów np. z reklamacją. Jego pomoc jest nieoceniona, a koszty kar i ewentualnych strat związanych z naszą nieznajomością prawa prawdopodobnie przekroczą koszty profesjonalnej pomocy prawnej.