Który zabieg wybrać dla siebie? O salonach kosmetycznych

to niewątpliwie bardzo często wybierana przez klientki takich zakładów usługa, o ile nie najczęstsza. Co sprawia, że wiele kobiet decyduje się na wykonanie profesjonalnego makijażu? Przede wszystkim, wykonany przez specjalistkę ma

Który zabieg wybrać dla siebie? O salonach kosmetycznych

Makijaż na ważne uroczystości

Zarówno gabinety kosmetyczne, jak i indywidualne kosmetyczki najczęściej oferują nam wiele usług w zakresie wykonywania profesjonalnego makijażu. Jest to niewątpliwie bardzo często wybierana przez klientki takich zakładów usługa, o ile nie najczęstsza. Co sprawia, że wiele kobiet decyduje się na wykonanie profesjonalnego makijażu? Przede wszystkim, wykonany przez specjalistkę makijaż to prawdziwe arcydzieło w tej dziedzinie. Dzięki pracy makijażystki możemy ukryć swoje defekty i wydobyć najpiękniejsze cechy swojej urody. Trudno zrobić to samodzielnie. Dodatkowo, taki makijaż jest o wiele bardziej trwały i nie ulega zniszczeniu nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Warto więc zdecydować się na taki makijaż, jeśli chcemy wyglądać naprawdę zjawiskowo.


Historia lakieru do paznokci

Lakier do paznokci ? kolorowy lakier nakładany na paznokcie (zarówno u dłoni, jak i stóp) jako ozdoba. Dostępny jest w różnych kolorach, choć najbardziej popularny jest kolor czerwony. Kosmetyk ten stosowany jest głównie przez kobiety.

Według niektórych źródeł lakier do paznokci wynaleziono w Chinach ok. 3000 lat przed naszą erą. Za panowania dynastii Ming długie, zadbane paznokcie uważano za oznakę wysokiego pochodzenia. Lakier do paznokci był używany również w starożytnym Egipcie i przez Inków. Wynalazek współczesnego lakieru do paznokci pochodzi z roku 1932, kiedy to bracia Charles i Joseph Revson oraz ich przyjaciel Charles Lachman, wyprodukowali pierwszy lakier do paznokci o nazwie Revelon, zresztą stale jeszcze obecny na rynku.



Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lakier_do_paznokci


Zakres dermatologii

Dermatologia bada przyczyny i mechanizmy chorób skóry oraz poszukuje sposobów jej leczenia i zapobiegania dermatozom. W połączeniu z wenerologią jest jedną z podstawowych lekarskich klinicznych specjalności niezabiegowych. Tytuł specjalisty dermatologa i wenerologa uzyskuje lekarz medycyny po odbyciu określonego przepisami szkolenia (staże kliniczne, kursy specjalizacyjne itd.) w akredytowanych jednostkach i zdaniu egzaminu państwowego. Określenie "specjalność podstawowa" oznacza, że od lekarza przystępującego do kursu specjalizacyjnego nie wymaga się posiadania specjalizacji w innej dziedzinie, a jedynie dyplomu lekarza medycyny oraz prawa wykonywania zawodu

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dermatologia