Odpowiednia temperatura w każdych warunkach

montaż klimatyzacji gdańskOdpowiednia temperatura w pokoju i jej utrzymanie to nie łatwe zadanie.
Zimą mamy od tego systemy ogrzewania, na przykład ogrzewania centralnego.

Jednak sprawa nieco się komplikuje latem, kiedy słońce mocno grzeje.

Zwykłe otwarcie okna nie poprawi naszego komfortu cieplnego.

Osiągnięcie dobrej temperatury, około 20 stopni w upalne dni jest niemal niemożliwe bez odpowiedniego sprzętu. Mowa tutaj oczywiście o klimatyzacji, która za pomocą czynnika chłodzącego bierze powietrze z zewnątrz, ochładza je i wdmuchuje do pokoju.

Przez taki zabieg powietrze stopniowo ochładza się do zadanej temperatury, oczywiście zakładając, że klimatyzacja jest odpowiednio wydajna.

Krótka definicja z Wikipedii.

Klimatyzacja montaż klimatyzacji gdańsk
Klimatyzacja ? proces wymiany powietrza w pomieszczeniu, mający na celu utrzymywanie zadanych warunków klimatycznych, czyli odpowiedniego zakresu temperatur i wilgotności powietrza, zapewniających dogodne warunki do pracy i funkcjonowania człowieka (warunki komfortu) lub optymalne warunki dla określonego procesu przemysłowego (np.
w przemyśle elektronicznym).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klimatyzacja

W języku potocznym mianem klimatyzacji określa

W języku potocznym mianem klimatyzacji określa się błędnie proces chłodzenia (np.
samochód osobowy z klimatyzacją). Komfort cieplny ? zespół cech mikroklimatu, który powoduje dobre samopoczucie człowieka. Odczucia termiczne człowieka odnoszą się głównie do równowagi cieplnej całego ciała.

Na równowagę tę wpływa: aktywność człowieka, odzież jaką ma na sobie, jak również parametry otoczenia: temperatura powietrza, średnia temperatura promieniowania, prędkość przepływu powietrza i wilgotność względna.

Na podstawie badań prof. Ole Fangera opracowano normę ISO, według której wrażenia cieplne ciała ludzkiego przewiduje się za pomocą wskaźników PMV i PPD. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klimatyzacja.
Dodane: 31-08-2017 02:39

Tagi: klimatyzacja serwis klimatyzacji klima Gdańsk