Dobry dentysta Zabrze

że lepiej zapoznać się ze swoim pacjentem i wydedukować, co takiego mu dolega, aby później po prostu mu pomóc. Dopiero potem, gdy wywiad lekarski zostanie już zakończony, pacjent kładzie się na fotelu i przygotowuje się do wstę

Dobry dentysta Zabrze Dobry dentysta Zabrze

Pierwsza wizyta u dentysty nie musi być związana ze strachem czy jakimkolwiek bólem. Przeważnie polega ona na odbyciu dokładnego wywiadu lekarskiego, w trakcie którego dentysta może lepiej zapoznać się ze swoim pacjentem i wydedukować, co takiego mu dolega, aby później po prostu mu pomóc. Dopiero potem, gdy wywiad lekarski zostanie już zakończony, pacjent kładzie się na fotelu i przygotowuje się do wstępnego badania. Stomatolog sprawdza wtedy ogólny stan jamy ustnej, czyli występującego w niej uzębienia oraz błon śluzowych. Jeżeli dojdzie do wniosku, że do dokonania diagnozy potrzebne będą bardziej specjalistyczne badania, może wystawić pacjentowi skierowanie na przeprowadzenie RTG zęba bądź zdjęcia pantomograficznego całej szczęki. Rzadko kiedy zaistnieje potrzeba przeprowadzenia bardziej skomplikowanych zabiegów, ale i nimi dobry gabinet dentystyczny bez problemu się zajmie. Do tego rodzaju zabiegów należy przede wszystkim tomografia komputerowa, ale też USG - pomagają one w wystawieniu prawidłowej diagnozy.

Wiele osób odczuwa silny stres, wręcz lęk przed wizytą u stomatologa. Pokonanie tego strachu nie jest łatwe, ale warto spróbować się przełamać, ponieważ tylko regularne wizyty u dentysty pomogą zadbać o wspaniały uśmiech i utrzymanie zębów w pełnym zdrowiu. Aby przełamać ten stres, warto wybrać gabinet dentystyczny, który będzie wzbudzał nasze największe zaufanie. Przede wszystkim warto sprawdzić, jakie opinie ma dentysta, do którego się wybierasz. Powinien mieć partnerski stosunek do pacjenta, skracać wytwarzający się między nimi dystans i budować zaufanie. Stomatolog powinien także wykazywać troskę o samopoczucie i komfort pacjenta podczas wykonywania zabiegu. Nie mniej ważny jest sam gabinet dentystyczny. Powinien być oczywiście czysty i schludny - to nie pozostawia najmniejszej wątpliwości. Ale ważne jest także to, żeby wzbudzał zaufanie i profesjonalne, eksperckie wrażenie. To może mocno wpłynąć na poczucie komfortu pacjenta i tym samym obniżyć jego poziom lęku i niepokoju przed zabiegiem.

Wizyta w gabinecie dentystycznym wcale nie musi być związana z bólem. Dobry stomatolog może zaproponować swojemu pacjentowi dostęp do wysokiej jakości znieczuleń, z którymi żaden zabieg nie będzie bolesny i stresujący! Wielu pacjentów zwleka z udaniem się do dentysty w obawie o ból. Teraz jednak nie trzeba się bać! Dobry gabinet dentystyczny może zaproponować takie metody zapobiegania bólu, które sprawdzą się w każdym przypadku – także przy leczeniu kanałowym czy przy wszczepieniu implantów zębowych. Z najnowocześniejszych znieczuleń można skorzystać w gabinetach prywatnych. Tam dentysta może zaoferować pacjentom znieczulenie komputerowe. Wykorzystuje ono specjalne, skomputeryzowane urządzenie, które automatycznie dozuje odpowiednie dawki substancji znieczulających i kontroluje ciśnienie ich podawania. W efekcie znieczulenie nie boli. Ponadto w wybranych gabinetach można także skorzystać z leczenia stomatologicznego pod narkozą, czyli w znieczuleniu ogólnym. Dla rozluźnienia pacjenta stosuje się też gaz rozweselający.

Jeżeli tylko cokolwiek złego zacznie dziać się w obrębie twojej jamy ustnej, najprawdopodobniej pierwszym lekarzem, do którego się zgłosisz, będzie dentysta. Od czasu do czasu zaglądasz w końcu do jego gabinetu. Starasz się pojawić w nim przynajmniej raz na sześć miesięcy, by przeprowadzić wizytę kontrolną i w razie czego szybko uporać się z np. rozwijającą się próchnicą. A w jakich jeszcze sytuacjach powinieneś odwiedzić swój gabinet dentystyczny? Kiedy dentyści mogą naprawdę ci pomóc w lepszym zadbaniu o własne zdrowie? Oczywistym przypadkiem, z którym większość pacjentów udaje się do tego rodzaju gabinetów, jest po prostu próchnica. Jeżeli więc tylko czujesz, że w twoich zębach pojawiły się pewne braki, najlepiej od razu zapisz się na wizytę, póki próchnica nie zaatakowała miazgi zęba. Stomatolog może też pomóc ci w wyleczeniu wad zgryzu oraz zlikwidowaniu wczesnych zapaleń miazgi zębowej. Tak naprawdę cokolwiek by się nie działo, zawsze możesz się do niego zgłosić. W razie potrzeby stomatolog pokieruje cię dalej.

Stosowane obecnie znieczulenia stomatologiczne pozwalają na leczenie bez bólu. Skorzystamy z nich w każdym gabinecie. Ile trzeba zapłacić za nie prywatnie? Prywatny gabinet stomatologiczny może zaoferować pacjentom kilka typów znieczuleń. To podstawowe, czyli wykonane strzykawką z cienką igłą, to zazwyczaj koszt od około 20 do 30 złotych. Można jednak skorzystać także z bardziej zaawansowanych form znieczuleń, które kosztują więcej. Przykładowo, dentysta może zaproponować znieczulenie komputerowe, które jest niemalże bezbolesne i nie powoduje uczucia odrętwienia całej twarzy. Koszt to 50-60 złotych. Można też wybrać leczenie w narkozie. To już znacznie wyższy koszt – nawet ponad 500 złotych za taką metodę. Co ciekawe, stomatolog na NFZ zapewnić może pacjentowi standardowe znieczulenie podczas każdego wymagającego tego zabiegu bez dopłat. Jednak ze względu na ograniczony koszyk świadczeń oraz gorszą jakość stosowanych materiałów większość pacjentów woli odwiedzić prywatny gabinet dentystyczny.