Do fryzjera i kosmetyczki - co warto wiedzieć?

. w dermatologii. Od lat 70. ubiegłego stulecia stanowią one odrębną grupę kosmetyków. Oprócz działania leczniczego wykazują one działanie pielęgnacyjne, dzięki zawartości aktywnych składników, które mogą wpływać na procesy fizjol

Do fryzjera i kosmetyczki - co warto wiedzieć?

Wiesz co to jest kosmoceutyk?

Kosmeceutyk ? środek działający leczniczo. Dzięki specyficznym właściwościom pielęgnacyjnym i leczniczym, odgrywają one coraz większą rolę, np. w dermatologii. Od lat 70. ubiegłego stulecia stanowią one odrębną grupę kosmetyków. Oprócz działania leczniczego wykazują one działanie pielęgnacyjne, dzięki zawartości aktywnych składników, które mogą wpływać na procesy fizjologiczne zachodzące w skórze człowieka. Kosmeceutyki wyróżniają się zwiększoną ilością i dużym stężeniem substancji aktywnych (leczniczych). Do ich tworzenia wykorzystuje się najnowsze wynalazki z dziedziny biotechnologii i farmakologii.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmeceutyk


Zabiegi kosmetyczne wykonywane na skórze nadwrażliwej

Posiadanie skóry nadwrażliwej może stanowić bardzo poważny problem dla wszystkich kobiet, które posiadają tego rodzaju skórę. Wobec tego bardzo często korzystają one z różnych zabiegów kosmetycznych i starają się w ten sposób łagodzić różne podrażnienia skórne oraz wygładzać swoją skórę. Trzeba przyznać, że wiele kosmetyczek posiada w swojej ofercie takie zabiegi kosmetyczne, które pozwalają na doskonałe ujędrnienie skóry nadwrażliwej. Sprawiają one dodatkowo, że staje się ona odmłodniona i wygląda bardzo dobrze, a dzięki temu można również nakładać na nią różnego rodzaju środki kosmetyczne, które są w stanie upiększyć kobiecą twarz i sprawić, że na dłużej utrzymują się pozytywne efekty przeprowadzanych zabiegów kosmetycznych.


Peeling - warto wiedzieć

Złuszczanie naskórka, inaczej peeling, eksfoliacja, abrazja, ablacja ? zabieg stosowany w kosmetyce i dermatologii, polegający na usunięciu martwych komórek naskórka. Zabieg ma na celu poprawę wyglądu i stanu skóry, poprzez spłycenie drobnych zmarszczek oraz rozjaśnienie przebarwień. Peeling stosowany jest także w kuracji przeciwtrądzikowej oraz po zabiegu depilacji w celu zapobiegania wrastania włosów w skórę.

W zależności od metody złuszczania, peeling dzieli się na mechaniczny, chemiczny lub fizyczny1. Ze względu na głębokość usuwanych warstw naskórka wyróżnia się natomiast peeling bardzo powierzchowny, powierzchowny, średniogłęboki i głęboki2.

Słowem peeling określa się także ogólnodostępne środki kosmetyczne służące do złuszczania naskórka. Kosmetyki te w swoim składzie zawierają enzymy rozpuszczające martwy naskórek np. Papaina albo substancje ścierne (drobinki) takie jak np. sproszkowane łupiny orzecha włoskiego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82uszczanie_nask%C3%B3rka