Coś o panelach słonecznych i energii słońca

niu darmowej energii.Oświetlanie parków w porach wieczornychW dużym miastach znajdują się nowoczesne powierzchnie zielone, a zwłaszcza parki. Wszystkie te parki są poddawane codziennej pielęgnacji przez odpowiedzialne za to osoby

Coś o panelach słonecznych i energii słońca Próba zainwestowania w panele fotowoltaiczne może być bardzo trafiona, ale dobrze jest na początku skonsultować się z odpowiednią firmą, np. . Dzisiaj o energii słońca oraz pozyskiwaniu darmowej energii.

Oświetlanie parków w porach wieczornych

W dużym miastach znajdują się nowoczesne powierzchnie zielone, a zwłaszcza parki. Wszystkie te parki są poddawane codziennej pielęgnacji przez odpowiedzialne za to osoby. Na powierzchniach różnych parków swoje zastosowanie znajduje również fotowoltanika. Dlatego wśród zielonych drzew stawiane są tzw. drzewa fotowoltaiczne, które mogą oświetlać park w czasie ciemniejszych dni lub w godzinach wieczornych. Na szczęście takie ?drzewa fotowoltaiczne? można postawić w takich miejscach, w których dobrze skomponują się z zielonymi drzewami i będą wśród nich wyglądać naturalnie. Osoby przebywające w parku będą mogły dzięki temu czytać swoje ulubione książki i zajmować się wesołą zabawą z dziećmi, w trakcie której można układać puzzle.


O tym, jak działa ogniwo słoneczne

Fotoogniwo jest zbudowane z półprzewodnika i tworzy złącze p-n, na które pada światło. Padające na złącze fotony o energii większej od szerokości przerwy energetycznej półprzewodnika powodują powstanie par elektron-dziura. Pole elektryczne wewnątrz półprzewodnika, związane z obecnością złącza p-n, przesuwa nośniki różnych rodzajów w różne strony. Elektrony trafiają do obszaru n, dziury do obszaru p. Rozdzielenie nośników ładunku w złączu powoduje powstanie na nim zewnętrznego napięcia elektrycznego. Ponieważ rozdzielone nośniki są nośnikami nadmiarowymi (mają nieskończony czas życia), a napięcie na złączu p-n jest stałe, oświetlone złącze działa jako ogniwo elektryczne, czyli takie, w którym źródłem prądu są reakcje chemiczne zachodzące między elektrodą a elektrolitem.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogniwo_s%C5%82oneczne#Zasada_dzia.C5.82ania


Energia słoneczna - w twoim otoczeniu

Ponieważ koszty otrzymywania energii elektrycznej ze światła słonecznego były zawsze wielokrotnie wyższe niż przy wykorzystaniu innych źródeł energii, przez długi czas była ona stosowana jedynie tam, gdzie ich wykorzystanie było bardzo utrudnione lub niemożliwe. Przykładem takich zastosowań były:

urządzenia przenośne wymagające niewielkich ilości energii, np. kalkulatory, zegarki elektroniczne,
trudno dostępne miejsca, gdzie doprowadzenie linii elektrycznej byłoby nieopłacalne, np. domy stojące pojedynczo, kamery monitorujące, fotoradary,
pojazdy, w których wykorzystanie innych źródeł energii byłoby nieopłacalne, np. sztuczne satelity, jachty żaglowe, wozy kempingowe.
Energetykę słoneczną wykorzystuje się coraz powszechniej. Związane jest to, między innymi ze spadkiem cen (200-krotnym w latach 1977-2015 - patrz "ekonomika" poniżej), z większą dostępnością technologii, programami dofinansowania instalacji tego typu urządzeń, rosnącą świadomością ekologiczną oraz wzrostem cen energii pochodzącej z tradycyjnych źródeł. Na rynku pojawiły się również nowe rozwiązania łączące tradycyjne źródła energii (np. LPG) z energią słoneczną, które umożliwiają uniezależnienie się od negatywnych warunków atmosferycznych (np. w czasie zimy).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Energetyka_s%C5%82oneczna#Zastosowanie_energii_s.C5.82onecznej