Artykuł dla psich fanów

wadzone są zarówno przez osoby niezrzeszone w żadnym związku kynologicznym bądź (w przypadku hodowli kotów) związku felinologicznym, jak i występują przypadki łamania etyki hodowcy przez członków zrzeszonych np. w ZKwP i prowadząc

Artykuł dla psich fanów

Zanim kupisz - o pseudohodowli

Pseudohodowla ? niezarejestrowana hodowla nierasowych, nierodowodowych zwierząt domowych, nieposiadająca uprawnień hodowlanych. Hodowle tego typu prowadzone są zarówno przez osoby niezrzeszone w żadnym związku kynologicznym bądź (w przypadku hodowli kotów) związku felinologicznym, jak i występują przypadki łamania etyki hodowcy przez członków zrzeszonych np. w ZKwP i prowadzących hodowlę rodowodowych psów1. Pseudohodowle funkcjonują dla zysku finansowego2 i rozmnażane są w nich psy i koty w typie "modnych", popularnych ras.

Termin pseudohodowla został ukuty w środowisku miłośników psów rasowych i zarejestrowanych hodowców na określenie osób, które masowo rozmnażają nierasowe zwierzęta dla zysku. Popularny jest głównie wśród kynologów, osób pracujących w schroniskach dla zwierząt. Najczęściej nazwę stosuje się w odniesieniu do nielegalnych hodowli psów, rzadziej kotów.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pseudohodowla


Szczeniak u weterynarza ? o czym pamiętać?

Na pewno pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić po przygarnięciu zwierzątka jest udanie się z nim do weterynarza i odrobaczenie go. Małe psy, podobnie jak małe dzieci, gryzą wszystko jak popadnie i w związku z tym mogą rozwijać się w ich organizmach bakterie różnego rodzaju. To może mieć bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia i prawidłowego rozwoju małego pieska. Dlatego też nie wolno zapominać o nawet kilkukrotnym odrobaczeniu naszego pupila na samym początku. Następnie weterynarz sam zadecyduje, czy i kiedy konieczne jest następne szczepienie czy inne zabiegi. Warto monitorować rozwój psa pod okiem specjalisty, ponieważ dzięki temu zyskujemy pewność, że będzie się on rozwijał w prawidłowy sposób.


Przyjemności zapewniane młodym psom

Opieka nad młodymi psami może być bardzo przyjemna, ale jednocześnie trudna ze względu na to, że młode psy są bardzo ruchliwe. Trzeba stale organizować im różne gry i zabawy oraz różne przyjemności. Dzięki temu psy będą mogły nie tylko wesoło się bawić, ale również rozwijać swoje zdolności. Dlatego z myślą o młodych psach, które nie zawsze mogą liczyć na fachową opiekę ze strony swoich właścicieli organizowane są różne miejsca im przyjazne. Takie miejsca mogą znajdować się w parkach, w dużych galeriach handlowych oraz w pobliżu dużych osiedli mieszkalnych. Dzięki temu właściciele psów mogą je oddawać do tego typu miejsc wówczas, gdy wychodzą do pracy lub nie mogą sprawować nad nimi opieki z powodu remontu czy większych porządków domowych.